Standardy ochrony małoletnich

Tradycje Statut Program Wychowawczy Program Profilaktyki Koncepcja Pracy Przedszkola Spacerkiem po przedszkolu

Spacerkiem po przedszkolu

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Żychlinie powstało we wrześniu 2002 roku i mieści się w budynku zlikwidowanego Przedszkola Samorządowego Nr 4. Jednopiętrowy budynek usytuowany jest na obrzeżach miasta, z dala od głównych, ruchliwych ulic, pośród zieleni. Przedszkole posiada własny ogrodzony teren, na którym usytuowany jest plac zabaw, wyposażony w urządzenia i sprzęt terenowy spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Do dyspozycji dzieci i nauczycieli jest rozległy, zadrzewiony teren parkowo -ogrodowy, który pozwala na obserwacje przyrodnicze we wszystkich porach roku, a ponadto daje szerokie możliwości aktywności ruchowej i zabawowej dzieci. Jest także miejscem organizowania licznych imprez plenerowych.

Przedszkole dysponuje:

- czterema przestronnymi, widnymi salami dziennego pobytu dzieci o średniej powierzchni 64 m2 każda,

- sanitariatami dostosowanymi do wieku dzieci, usytuowanymi przy każdej z sal,

- szatnią z wydzielonymi szafkami dla każdej grupy, kącikami informacyjnymi dla rodziców oraz galerią prac dzieci,

- gabinetem logopedycznym,

- gabinetem pedagoga

- pomieszczeniami administracyjnymi i gospodarczymi,

- samodzielnym zapleczem kuchennym,

- ogromnym terenem zielonym z różnorodnym bogactwem roślinności.

Gabinet Dyrektora:

Szatnia przedszkolna:

Sala gr. I

Sala gr. II

Sala gr. III

Sala gr. IV

Gabinet Kierownika gospodarczego:

Gabinet logopedyczny:

Gabinet terapeutyczny:

W naszej placówce zapewniamy:

* przedszkole "miłości" (określenie nadane przez Rodziców) poprzez stwarzanie ciepłej, rodzinnej atmosfery, kreowanie życzliwego stosunku do wszystkich klientów naszego przedszkola,

* zdrowy, bezpieczny i prawidłowy rozwój dzieci,

* wychowanie w duchu szacunku i tolerancji, respektowania potrzeb innych,

* działalność dydaktyczną nauczycieli, wyrażoną w procesie organizowania sytuacji edukacyjnych, z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania i wychowania, wprowadzających dziecko w świat własnej aktywności twórczej.

• Przedszkole Samorządowe Nr 1
    Ul. 1-go Maja 36